نگاهی کوتاه به سال 89

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

بهار با قدوم سبز میهمان

عید 89را با خوشحالی به پایان رساندیم.

*عیدی که در آن به همت و یاری خداوند متعال، و همکاری صمیمانه مردم با نهادهای امنیتی و انتظامی ورق دیگری بود از اعتماد مردم به این نهادها. برچیده شدن طومار بزرگترین شرکت هرمی که قصد داشت در کازرون به یارگیری بپردازد اما با هوشیاری مردم دیار سلمان عوامل آن در سطح کشور شناسایی و دستگیر شدند. در همین ایام با همکاری مردم، زمینهایی را تجارتگران مرگ در آن مرگ را پرورش میدادند با دستان سبزپوشان به آتش کشیده شد.


 

بهار با قدوم سبز میهمان

عید 89را با خوشحالی به پایان رساندیم.

*عیدی که در آن به همت و یاری خداوند متعال، و همکاری صمیمانه مردم با نهادهای امنیتی و انتظامی ورق دیگری بود از اعتماد مردم به این نهادها. برچیده شدن طومار بزرگترین شرکت هرمی که قصد داشت در کازرون به یارگیری بپردازد اما با هوشیاری مردم دیار سلمان عوامل آن در سطح کشور شناسایی و دستگیر شدند. در همین ایام با همکاری مردم، زمینهایی را تجارتگران مرگ در آن مرگ را پرورش میدادند با دستان سبزپوشان به آتش کشیده شد.

-سال 88 با حوادثی طی شد که فتنهای بزرگ پدید آمد و برطرف شد. هر چند پسلرزههای آن تا مدتها باقی خواهد ماند. در آن حوادث رهبر معظم انقلاب خطبهای خواند و عاشورایی به پا کرد:

روز عاشورا چو شد رهبر خطیب

بانگ زد چون جد خود حیدر نهیب

من حسینی هستم عاشورانیم

بیم طوفان نیست من دریاییم

و از خواص جامعه خواستند تا پا به میدان گذاشته و چون جناب عمار شفافسازی کنند، و فرمود: این عمار؟ کجاست عمار؟

در این روزهای سخت مرجعی عالیقدر پا به میدان سخن نهاد و شمشیر تمایز حق از باطل در دست گرفت تا در صفین ایران کاری عمارگونه نماید. آیتا... نوری همدانی وارد عرصه شد و بر دشمنان و فتنهانگیزان تیغ کشید و چهره نفاق را رسوا کرد.

و از این زمان ایشان لقب عمار گرفت.

در بهار امسال، هنوز بوی سبزههای تازه برآمده از خاک عیدانه و بوی عطر نارنج بر مشام مردم بود که امام جمعه خبر از آمدن عمار زمان به دیار سلمان را داد. تا در کنگره یادمان 1100 شهید شهرستان کازرون حضور یابند.

امام جمعه شهرسبز، حجهالاسلام خرسند با دعوت از این بزرگمرد به دیارمان موجبات خوشحالی مریدان ولایت و موجب ناراحتی بیش از پیش ضدانقلاب را فراهم نمود.

آیتا... نوری همدانی به همراه معاونت فرماندهی ارتش جمهوری اسلامی وارد کازرون شد. استان فارس نیز از برکت وجود این عالم جلیلالقدر در شهرهای مختلف مستفیض شدند.

-14 خرداد امسال شاهد بیحرمتی عدهای قلیل در هنگامه سخن نوه امام، سیدحسن خمینی به ایشان بودیم. این هتک حرمت  عکسالعملهای متفاوتی را در داخل و خارج و کشور داشت.

تقریباً تمام مسئولین و مردم آن را محکوم نمودند. امسال هم همچون سالهای گذشته تعدادی از همشهریانمان برای تجدید بیعت با آرمانهای پدرشان خمینی کبیر راهی مرقد امام شدند تا در آن مراسم شرکت نمایند. آنان نیز از این مراسم و اتفاقاتی که افتاده بود حرفها داشتند که نشریه ما به انعکاس بعضی از آنها پرداخت.

*وضعیت پوشش و حجاب در این مدت دوباره حرف اول نشریات کشوری شد. مسئلهای که شاید بعضی براحتی از آن گذشتند. ما نیز به ارائه دیدگاههایی در چند شماره پرداختیم که موجب تحسین مردم و مسئولین قرار گرفت.

-اما شاید مسئله مهم در خرداد ماه مسئله مسکن مهر بود. قولی که از ابتدای ریاست جمهوری احمدینژاد، داده شده بود. در بعضی دیار شاهد به بار نشستن این خدمت و تحویل آنها به مردم بودیم، اما متاسفانه این مسئله در کازرون هنوز هم حل نشده است. اظهارات نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی بار دیگر این قضیه را مطرح ساخت و کمبود زمین را علت اساسی آن دانست. بعد از این اظهار نظر، تازه اکنون شاهدیم که حدود 250 واحد مسکونی مهر در حال ساخته شدن است.

*در حالی که ضدانقلاب سعی نموده در طول مدت یک سال اخیر و به خصوص بعد از اتفاقات بعد از انتخابات، رهبری نظام را غیرمردمی و مرجعیت او را خدشهدار نماید مردم ولایتمدار کازرون با امضای طوماری خواستار رساله معظمله شدند.

خرداد هنوز پایان نیافته است که انتشار دو خبر مردم دیار سبزمان را از پس   خوشحالیهای بهار دچار تردید میکند.

*شهادت یک بسیجی از اهالی خشت در درگیری با سوداگران مرگ. آری بسیجی شهید آن دیار مورد حمله قاچاقچیان موادمخدر قرار گرفت و خون پاکش بر خاکهای گرم نخلستانهای خشت جوشیدن گرفت. یار دیگرش نیز در همین حمله به شدت مجروح شد. مردم با شرکت گسترده در تشییع جنازه آن شهید خواستار برخورد جدی و قاطعانه با عوامل شدند.

*اما خبر دیگری که بیش از آن خبر شهرستان را به صدا درآورد، خبر عزل فرماندار کازرون مهندس صالحپور و انتصاب مهندس شریفی به عنوان سرپرست فرمانداری کازرون بود.

نحوه این عزل و نصب باعث ناراحتی اقشار مختلف مردم کازرون گردید که تا مدتی برای شهرستان خبرساز شد.

 

 

تابستان گرم،

پر شور و خروش

شیوه عزل نابهنگام مهندس صالحپور و انتصاب مهندس شریفی، حتی مخالفان و منتقدان صالحپور را برانگیخت تا این روش عزل و نصب را محکوم نمایند.

اولین تجمع اعتراضی مردمی روبروی دفتر امام جمعه از سوی عدهای که در جریان قرار گرفته بودند در همان روز بعد از عزل و نصب شروع شد.

این تجمع با انتشار اولین بیانیه مردمی در انتقاد از نحوه عزل صالحپور، پس از حضور رییس دفتر امام جمعه در بین مردم و سخنان آرام ایشان پایان یافت.

روز بعد این تجمع ابعاد گستردهتری به خود گرفت و به عنوان مهمترین خبر در صدر اخبار شهرستان نشست.

تجمع بعدی به فرمانداری کشیده شد. و تجمع چند ساعته مردمی را در فرمانداری به دنبال داشت. مهندس شریفی که اکنون به عنوان سرپرست فرمانداری قرار گرفته بود با دعوت مردم به آرامش در جمع آنان حاضر شد و با شنیدن حرفهای آنان با این جمله که: »من به این مسایل کاری ندارم. به من تکلیف کردند آمدم. به دنبال حاشیه هم نیستم. فردا هم بگویند برو بدون حتی یک ثانیه هدر دادن وقت خواهم رفت. «

این صحبت باعث شد تا اعتراضات متوجه استانداری شود. مهندس شریفی بدون توجه به این مسایل در جمع مردم در شهر و روستا حاضر میشد و مشکلات آنان را بررسی مینمود.

در همین ایام معاون سیاسی استاندار برای شرکت در مراسمی که فعالان ستادهای انتخاباتی سابق ریاست جمهوری از همه شهرهای استان در آن شرکت کردهاند وارد کازرون میشود. که با معترضین مواجه میگردد که میخواستند اعتراض خود را به گوش این مسئول برسانند و ایشان نیز قول داد تا حرفهای مردم را به استاندار منتقل کند.

دیدار مسئولین استان با امام جمعه و بعضی از فعالین شهرستان باعث شد تا امام جمعه در خطبههای نمازجمعه قول مساعد استاندار را مطرح و مردم را به آرامش دعوت کند.

*هنوز داغ مردم خشت در پی شهادت یکی از بهترین فرزندانشان فرو ننشسته که سوداگران مرگ بار دیگر در آن منطقه به ایجاد ناامنی     

 

میپردازند. خرسند در خطبههای نمازجمعه از مسئولین میخواهد تا امنیت منطقه تامین شود.

*شهریور از راه میرسد و بالاخره بعد از حدود دو ماه، استاندار، رئیسی را به عنوان فرماندار کازرون منصوب میکند. و در سالن فرمانداری کازرون مراسم تودیع و معارفه رسمی برگزار میشود. تا مسئله فرمانداری فیصله پیدا کند.

*هنوز تابستان پایان نیافته است. خبری دیگر. و خشم امت اسلام. خبر این است یکی از کشیشان مسیحی آمریکا دستور به قرآن سوزی داده است. این حرف عالم اسلام را منفجر میکند.

آیتا... بنیادی، امام جمعه سابق کازرون و از معتمدین مردم در این مورد سکوت را جایز ندانسته و فریاد میکشد که: صهیونیزم به دنبال اختلاف افکنی میان ادیان ابراهیمی است.

 

 

پاییز؛ خشک خشک

*هر چند در آبان کازرون به عنوان منطقه ویژه اقتصادی شناخته شد ولی خشکسالی کشاورزان را به شدت رنج داد. تا آن جا که در بازدید معاون وزارت جهادکشاورزی از کازرون، یکی از کشاورزان گفت: تا 3 سال پیش 80هزار تن انجیر با کیفیت از باغات انجیرم برداشت میکردم که همهاش صادر میشد ولی حالاچند سال است که تنها8هزار تن انجیر بیکیفیت برداشت میکنم که فقط غذای گاو میشود.

*در  حالی که به پایان پاییز نزدیک      میشویم هنوز خبری از بارندگی نیست. و خبرها حکایت از خشکسالی شدید در امسال دارد. هر روز خبر از خشک شدن چشمهای در دریاچه پریشان دارد. مردم و به خصوص کشاورزان بسیار ناراحت از این مسئله هستند.

در حالی که خبرها حکایت از خشک شدن بیش از 8 چشمه دریاچه دارند ریاست محیط زیست کازرون میگویید که برای احیای دریاچه به یک و نیم میلیارد تومان بودجه نیاز داریم. تلاش همه برای احیای دریاچه شروع میشود.

*وزیر راه برای بهرهبرداری از راههای روستایی وارد فارس شده است.

*اواسط آذر ماه بالاخره خبر خشک شدن آخرین چشمه پریشان منتشر گردید. پریشان با پریشان خاطری مرد.

*نماز باران را مردم بر پیکر بیجان پریشان به امامت حجهالاسلام خرسند اقامه میکنند. این بار امام جمعه پیشنهاد میدهد تا بر مزار شهدا، شهدا را به شهادت گیرند بر بارگاه ربوبی. هفته دوم نماز استسقا بر مزار شهدای خفته در بهشت زهرا اقامه میگردد. اما باز هم خبری نیست. هفته سوم بر گلزار شهدای سید محمد نماز اقامه میشود.

 

 

زمستان، بوی خوش باران

 *دومین وزیر هم به کازرون میآید. وزیر بهداشت. که در این سفر بالاخره پس از سالها گفتن و نوشتن در مورد مسئله بهداشت و کمبود بیمارستان، با حضور وزیر بهداشت کلنگ بیمارستان206 تخت خوابی کازرون به زمین زده شد.

*اواسط زمستان بود که باران باریدن گرفت. و چشمههای خشکیده دیار سبزمان را بارور ساخت. دشت برم سبز با پوشیدن لباس سپید به استقبال بهار رفت. و با نزدیک شدن به نوروز و اواخر زمستان لباس سپیدش را بر آفتاب گذاشت تا رنگ سبز بر خود گیرد. رنگی از جنس بهاران.

تا کازرون در بهار، مثل همیشه سبزپوش باشد و شهرسبز.

هر چند باران کم بارید، اما شکرش باقی و لطف الهی مستدام.

*وزیری دیگر هم در این وادی پا گذاشت تا سومین وزیری باشد که در طول سال 89 به دیار سلمان آمده است. وزیر نیرو. او آمده بود تا پروژه بزرگی را کلنگ بزند. پروژهای که برای کل منطقه ارزش دارد. سد نرگسی. سد نرگسی در روزهایی که بوی گل نرگس از نرگسزار کازرون در پهن دشت زمین به مشام میرسید کلنگ خورد تا همیشه بوی عطر نرگس بر مشاممان باشد.

سال 89 با همه خوشی و ناخوشیهایش، بار سفر میبندد. و نود هم با نوروزش میآید.

هفتهنامه شهرسبز با تبریک عید و دعا برای برپایی آرمان شهرمان به دست با برکت اماممان مهدی(عج) ، برای همه شما آرزوی سالی پر خیر و برکت را دارد.

 

...
نویسنده : محمدمهدی اسدزاده بازدید : 52 تاريخ : چهارشنبه 25 اسفند 1389 ساعت: 15:56