بازخوانی کنگره 14600 شهید استان فارس

ساخت وبلاگ
چکیده : آیت الله مکارم شیرازی:مجلسی با این شکوه و عظمت را که واقعا دفاع مقدس را در دل ها زنده کند، ب... با عنوان : بازخوانی کنگره 14600 شهید استان فارس بخوانید :

آیت الله مکارم شیرازی:مجلسی با این شکوه و عظمت را که واقعا دفاع مقدس را در دل ها زنده کند، به یاد نمی آورم.

انتشار: سایت نگاه فارس - تنویر -


به گزارش نگاه فارس، قرار است امشب(چهارشنبه 11 اردیبهشت) ساعت 9 ویژه برنامه ای به مناسبت دومین سالروز برگزاری کنگره سرداران و 14600 شهید استان فارس از سیمای استانی فارس پخش گردد.
اردیبهشت ماه 90، به همت سپاه فجر استان فارس، کنگره ای در راستای بزرگداشت سردارن و 14600 شهید استان فارس به مدت 10 روز و در چند قسمت مختلف همچون یادواره شهدای روحانی، شهدای هنرمند، یادواره شهدای دانش آموز، شهدای ادیان و .... با حضور پررنگ اقشار مختلف مردم شهیدپرور فارس برگزار شد.
این کنگره که در شهرهای استان نیز به شیوه های مختلف برگزار شد، شوری را در استان ایجاد کرد که بعد از سفر رهبری به استان فارس، در طول 10 سال اخیر بی سابقه بوده است.
این در حالی است که به گفته غیب پرور، فرماندهی سپاه فجر استان فارس، تنها با تغییر رویکرد این کنگره همچنان در سطح استان به عناوین مختلف در حال فعالیت است.
استان فارس هنوز هم رنگ و بوی آن روزها را در خود تداعی می کند.
نصب بنرهای تمثال شهدا در سطح استان، از جمله کارهایی بود که هنوز شهرها و خیابان های استان را زینت می دهد.
معرفی شهدا، شیوه و راهکرد آنها، آشنایی با تفکرات شهدا و .... از جمله اهداف این کنگره بود.
شاید بتوان افتتاحیه این کنگره را دیدار جمعی از مردم با امام خامنه ای در سوم اردیبهشت ماه آن سال دانست.
امام خامنه دراین دیدار فرمودند: خب، حالا هم چهارده هزار و ششصد شهید، كه پنج هزار نفرشان فقط از خود شهر شیرازند؛ این خیلى رقم بزرگى است. وقتى میگوئیم یك شهید، معنایش این است كه دهها نفر وارد این میدان شدند، مجاهدت كردند، جان را كف دستشان گذاشتند، یكى به فیض شهادت نائل شده، بقیه برگشتند. با این حساب، محاسبه كنید چهارده هزار و ششصد شهید یعنى چه؟ یعنى استان، یكپارچه شور و حركت و عشق به فداكارى، از خود نشان داده است.

مهمان ویژه این کنگره نیز آیت الله شیخ ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید بودند که با استقبال چشمگیر مردمی در کنگره حضور پیدا نمود.
آیت الله مکارم شیرازی دراین کنگره با اظهار تعجب و تشکر گفت: در طول عمر خود مجالس با شکوه فراوانی دیده ام ، ولی مجلسی با این شکوه و عظمت را که واقعا دفاع مقدس را در دل ها زنده کند به یاد نمی آورم.
دبیرکل کنگره سرداران و 14 هزار و 600 شهید فارس، انتشار 80 عنوان کتاب، 20 عنوان تمبر و ساخت تندیس تعدادی از سرداران شهید از اقدام های ماندگار این اجلاسیه عنوان نمود.
نماینده ولی فقیه دراستان فارس و امام جمعه شیراز ضمن تشکر از دست اندکاران و برگزارکنندگان این کنگره ابراز امیدواری کرد که این محافل، مجالس و کنگره عظیم و بزرگ شهدا که در نوع خود بی نظیر است بتواند نسل های امروز و فردای جامعه ما را در کنار این پرچم های در اهتزار و مشعل های فروزان قرار دهد .
سردار غیب پرور، فرماندهی سپاه فجر نیز در ویژه برنامه اجلاسیه شهدای فارس در پادگان امام حسین(ع) اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس، بسیاری از رزمندگان از همین مکان به جبهه های جنگ اعزام شدند و در جوار پروردگار آرام گرفتند.

وی ادامه داد: کسی نمی تواند افتخار آفرینی های لشکر 19 فجر، تیپ احمد بن موسی(ع)، 37 زرهی، 55 هوابرد و سایر نیروهای فارس در دوران دفاع مقدس را از یاد ببرد.

لازم به ذکر است که سردار غیب پرور هفته گذشته در پاسخ به خبرنگاران در مورد کنگره اذعان داشت که برگزاری یادواره های تخصصی در سال 91 و امسال ادامه همان برنامه های کنگره 14600 شهید استان فارس است که سال 90 برگزار شد.

...
نویسنده : محمدمهدی اسدزاده بازدید : 53 تاريخ : شنبه 14 ارديبهشت 1392 ساعت: 17:33

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :